Hipnoza na odchudzanie. Jak hipnoza pomaga schudnąć?

Hipnoza na odchudzanie

Hipnoza na odchudzanie. Jak hipnoza pomaga schudnąć?

Hipnoza na odchudzanie to obszar zainteresowania osób poszukujących trwałego sposobu na zrzucenie wagi. To dla wielu skuteczna metoda wspomagająca silną wolę i zmianę w naszych nawykach. Skąd nasza skłonność do nadmiernego objadania się, często kompulsywnego? Kompulsywne objadanie się to dosłownie zażerania potężnymi ilościami jedzenia w krótkim czasie. Dodam, że jest to zdefiniowane zaburzenie psychiczne. Często mówimy, że „zajadamy” stres, niepowodzenia, często też sięgamy po górę frytek w…”nagrodę”, że coś nam się udało. Często ludzie nie panujący nad odżywianiem się to tak zwani nadwrażliwcy, którzy znajdują w ten sposób krótkotrwałe rozwiązanie (o fatalnych następstwach) swoich problemów.

Hipnoza: na czym polega?

Hipnoza na odchudzanie, to klasyczna hipnoza ukierunkowana na konkretny cel. Chodzi o to, by nasza podświadomość trwale zapamiętała korekty nowe wzorce odżywiania się, jakie do niej wprowadzamy. To pozytywne zmiany, które podniosą naszą samoocenę i niezwykle dodatnio wpłyną na nasze zdrowie i samopoczucie. Udowodnione jest, że wiele chorób wręcz cofa się po zrzuceniu niepotrzebnych kilogramów i odrzuceniu niezdrowego jedzenia, to na przykład nadciśnienie tętnicze i cukrzyca typu II. Obrzydzenie do konkretnych rodzajów pożywienia (słodyczy, tłustych mięs), zmianę nawyków (nie podjadam między posiłkami), silne postanowienia (co tydzień zrzucam kilogram lub dwa).

Hipnoza na odchudzanie: kiedy należy udać się do specjalisty?

Kiedy nadwaga jest spowodowana naszą słabą wolą, czyli objadaniem się. Hipnoza na odchudzanie nie powinna być stosowana w zaburzeniach fizjologicznych. Jest jeszcze jeden ważny przypadek, który wielu z nas doskonale zna, nazywany jest efektem jo-jo. Otóż wkładamy nadludzki wysiłek w odchudzanie się, stosujemy drakońskie diety, wyczerpujące, forsowne ćwiczenia fizyczna i osiągamy zamierzony cel. To działała nasza świadomość, nasz świadomy umysł. Po osiągnięciu „wagowego” celu odpuszczamy, przestajemy stosować dietę i do gry wkracza podświadomość, nasz umysł podświadomy. Szybko wracamy do poprzedniej wagi, ba często ją przekraczamy, ponieważ nie wprowadziliśmy stałych zmian w podświadomości, w tej kluczowej części naszego „ja”. Hipnoza na odchudzanie właśnie do tego dąży, do zaszczepienia stałych, pozytywnych wzorców odżywiania się/nie obżerania się.

Czy hipnoza może pomóc w odchudzaniu?

Odpowiedź jest jedna, zdecydowanie tak! Hipnoza na odchudzanie bezboleśnie zmienia nasze priorytety i likwiduje złe nawyki. Warto spróbować tej metody i na zawsze pozbyć się problemu z otyłością i niezdrowym objadaniem się.

CZYTAJ TAKŻE: Leczenie hipnozą. Na czym polega hipnoza? >>>

Tags: