Leczenie hipnozą. Na czym polega hipnoza i kim jest hipnotyzer? ABC hipnozy

hipnoza

Leczenie hipnozą. Na czym polega hipnoza i kim jest hipnotyzer? ABC hipnozy

Jakie skojarzenia mamy najczęściej na słowa hipnoza i hipnotyzer? Jak wielu z nas nasuwa się skojarzenie z podejrzanymi praktykami i kimś w rodzaju szamana, oraz oczywiście scenicznym show, gdzie wybrana z publiczności osoba traci nad sobą kontrolę wykonując w transie każde polecenie.

Na czym polega hipnoza?

Tymczasem stan hipnozy jest naszym stanem naturalnym, co więcej każdy z nas hipnozy ( płytkiej lub głębokiej) doświadczył w swoim życiu setki, jeśli nie tysiące razy. Więc nie ma się czego obawiać, wprost przeciwnie.

Kiedy chorujemy, szukamy pomocy u lekarza. A lekarz stawia diagnozę i przekazuje nam swoje zalecenia, do których powinnyśmy się stosować, aby wyzdrowieć. Podobnie jest w przypadku leczeniem hipnozą. Hipnoterapeuta przekazuje naszemu umysłowi podświadomemu informację, jak zmienić coś niepożądanego w naszym życiu, coś co nam przeszkadza normalnie żyć.

Kim jest hipnotyzer?

Hipnotyzer ( to raczej określenie osoby używającej swoich umiejętności na scenie) , celniej mówiąc hipnoterapeuta, wprowadzi nas w stan hipnozy: trzeci, naturalny stan naszego umysłu, pomiędzy snem i jawą. Wtedy, za pomocą odpowiednio dobranych i przekazanych słów ( hipnoza ericsonowska, swoją nazwę wzięła od jej twórcy i propagatora, Miltona Ericksona) wprowadzi nas w trans, w którym to stanie umysł jest niezwykle podatny do przyjęcia pozytywnych sugestii. Znamy trzy stopnie transu: płytki, średni i głęboki, natomiast każdy z nich tworzy wspaniałą i skuteczną bramę do naszej podświadomości.

Kim jest hipnotyzer? Lub inaczej mówiąc, jaki powinien być? Po pierwsze profesjonalny, powinien oczywiście znać reguły i zasady, ale również powinien mieć zaufanie do …samego siebie. Zaufanie do własnych predyspozycji i możliwości.

Leczenie hipnozą: co to jest?

Tak więc hipnoza ericksonowska, miękka, bez rozkazów i nakazów, potrafi wspaniale wprowadzić nas w głęboki stan relaksu, objawiający się rozluźnienie  ciała i umysłu. Wtedy to , podczas transu, gdy jesteśmy głęboko zrelaksowani, hipnotyzer czy hipnoterapeuta omija nasz umysł świadomy i dociera do naszego umysłu podświadomego , kotwicząc tam pozytywne sugestie, na przykład dotyczące naszego zdrowia.

Tym samym uruchamiamy potężne, dotychczas ukryte siły, które są w stanie dokonywać pozytywnych zmian w naszym zdrowiu. Podczas takiego transu, pozbywamy się wieloletnich blokad, które również przyczyniają się do negatywnych zmian w naszym zdrowiu. Tak właśnie wygląda leczenie hipnozą.

Sprawdź szczegółowe informacje o tym jak działa hipnoza >>>

Czy leczenie hipnozą jest skuteczne?

Aby leczenie hipnozą było skuteczne, powinniśmy mieć do niej zaufanie i poddać się jej pozytywnemu wpływowi na nas. Wbrew obiegowym opiniom, hipnoza jest bezpieczna i etyczna, a osoba poddana hipnozie ma kontrolę nad tym procesem. Co jednak najważniejsze, powinniśmy w leczenie hipnozą wierzyć, podchodzić do niej z entuzjazmem i oczekiwać efektu.

UWAGA: Zauważam, że osoby potrzebujące wsparcia w uporaniu się ze swoimi problemami najczęściej korzystały już z pomocy lekarzy specjalistów, farmakologii itp. Na samym końcu poszukują hipnotyzera, bo poprzednie środki nie dały według nich oczekiwanej zmiany.

Hipnoza doskonale wspiera te ścieżki o których wspomniałem powyżej. Uzupełnia je i wzmacnia efekty, dlatego warto pomyśleć o włączeniu hipnozy w proces leczenia od samego początku. Choć oczywiście jest pomocna sama w sobie.

Dodajmy też koniecznie:  bardzo wielu lekarzy stosuje hipnozę w swojej pracy. Z sukcesami!

Hipnoterapia, konkretne zastosowania lecznicze:

  • wywołuje stan znieczulenia
  • kontroluje puls
  • likwiduje trwale nałóg palenia
  • powoduje utratę wagi, wprowadza trwałe nawyki żywieniowe
  • łagodzi objawy poważnych problemów zdrowotnych
  • likwiduje fobie
  • pomaga w walce z bólem, skutecznie redukuje jego nasilenie wynikające z choroby, operacji itp.
  • skutecznie przeciwstawia się stresowi, fobiom i nerwicom

CZYTAJ TAKŻE: Leczenie depresji hipnozą. Co warto wiedzieć?