Jakie cechy powinien posiadać dobry hipnoterapeuta?

hipnoterapeuta

Jakie cechy powinien posiadać dobry hipnoterapeuta?

Postanowiłeś skorzystać z usług hipnoterapeuty i od razu pojawia się wątpliwość- czy trafię na dobrego specjalistę? Jak poznać, czy jest dobry, skoro nie mam doświadczeń w hipnozie i hipnoterapii.

Hipnoterapeuta to nie cudotwórca, tylko przewodnik, który pomoże nam poprawić komfort naszego życia, doprowadzając do pozytywnych i trwałych zmian. Postarajmy się przed pierwszą wizytą rozpoznać odpowiedniego specjalistę. Szukajmy hipnoterapeuty, który jest sympatyczny, otwarty, pewny siebie i cierpliwy.

Hipnoterapeuta: to warto sprawdzić przed wizytą

Zajrzyjmy po pierwsze na stronę www hipnoterapeuty, być może na jego profile social mediowe (facebook itp.). Zobaczmy jaka jest jego droga zawodowa i co sobą reprezentuje. Sięgnijmy po opinie osób, które już korzystały z jego usług. Przed wizytą koniecznie porozmawiajmy telefonicznie i dopytajmy o wszystko, co nas przed taką pierwszą wizytą nurtuje.
Pamiętajmy jednak o sprawie nadrzędnej, którą zawsze powtarzam: hipnoterapia przeznaczona jest tylko dla osób, które szczerze chcą zmienić coś w swoim życiu. Ta motywacja w połączeniu z dobrym hipnoterapeutą daje nadzieję na pozytywne zmiany. Bez tego przekonania nawet najlepszy hipnoterapeuta niewiele zdziała.

Cechy dobrego hipnoterapeuty

Po pierwsze: entuzjazm

Dobry hipnoterapeuta go ma, rozumie osoby które do niego trafiają oraz wierzy w skuteczność hipnoterapii. Hipnoterapeuta, co najważniejsze sam musi wierzyć w swoje umiejętności i powinien wzbudzić podobny entuzjazm w osobach, które do niego trafiają.

Po drugie: umiejętność słuchania.

Oczywiście hipnoterapeuta powinien to zrobić wspólnie z pacjentem. Wtedy tworzą zespół, który ma szanse na sukces.

Po czwarte: zmysł obserwacji

Uważność w sensie docenienia pacjenta. Terapeuta nie jest coachem, który wciśnie pacjenta w ścieżkę zmian, jaką uważa za najlepszą, bo pacjent jest za przeproszeniem ciemny.

Po szóste: zaufanie

Musi zaistnieć między pacjentem i hipnotyzerem.

Po siódme i najważniejsze: Nie wierz w obiecywane cuda

Zmień hipnoterapeutę, bo ten, który je obiecuje jest szarlatanem.