Czy hipnoza uzdrawia?

hipnoza

Czy hipnoza uzdrawia?

Od setek lat hipnoza była metodą leczenia duszy i ciała. Hipnoza uzdrawiająca obecnie jest z powodzeniem stosowana jako terapia w klasycznej medycynie i psychoterapii. Stosowana w zaburzeniach związanych ze stresem, fobiami ale także w innych, poważnych problemach zdrowotnych. Hipnoza uzdrawiająca skutecznie poszukuje i likwiduje źródła zaburzeń psychicznych. Co ciekawe hipnoza aktywuje siły obronne organizmu. Dzięki dobroczynnej sile transu hipnotycznego mamy szansę na obniżenie ciśnienia krwi i innych ważnych parametrów naszego zdrowia.

Co warto wiedzieć o hipnozie?

Co to jest hipnoza? To dobroczynny stan transu, który otwiera nasze ukryte możliwości na pozytywną zmianę, osiągnięcie stanu spokoju i równowagi. Aby lepiej zrozumieć nasze usługi, warto dowiedzieć się więcej na temat terapeuty, w zasadzie hipnoterapeuty i jego roli.

Nie jest on wbrew powszechnemu wyobrażeniu uzdrowicielem, który pstryknie nam przed oczami i błyskawicznie „wszystko naprawi”. Ten element hipnozy scenicznej jest niezwykle chętnie przypominany, tymczasem kiedy zadajemy sobie pytania – co to hipnoza, odpowiadamy: dobroczynny, hipnotyczny stan dobrego samopoczucia, charakteryzujący się podatnością na pozytywne sugestie. I tu właśnie pojawia się hipnoterapeuta, w roli przewodnika, który wspiera i wzmacnia dobroczynny stan. Kiedy więc pytamy- hipnoza co to jest, to jest to podanie przez hipnoterapeutę sugestii , która zostaje przyjęta. Hipnoza to stan między jawą a snem, w którym otwieramy się na zmianę.

Hipnoza, na co pomaga? Przede wszystkim na poważne problemy ze zdrowiem. Z powodzeniem zmniejsza objawy wszelkich chorób, szczególnie tych długotrwałych, przewlekłych, takich, które szczególnie zmniejszają nasz komfort życia.

Hipnoza jak działa?

Zacznijmy od podatności na hipnozę. Już pierwsze spotkanie z hipnoterapeutą pozwoli nam je określić. W trakcie transu, jak również po nim można zaobserwować zmiany, w tym nasze nastawienie do życia. Oprócz problemów ze zdrowiem i bólem (o czym poniżej w tym tekście) warto zwrócić uwagę na podniesienie własnej wartości poprzez hipnozę, podniesioną auto akceptację i pewność siebie, nastawienie na sukces.  W takim klimacie łatwiej skupić się na swoim zdrowiu i hipnozie.

Jak działa hipnoza? To wejście w stan podatności na sugestie. To czas, w którym możemy przeprogramować nasze zachowanie, sięgając do przeszłości. Hipnozę wiele osób porównuje często do „sprzątania w głowie”. Rodzimy się bowiem czyści, bez żadnej historii, ale z biegiem lat gromadzimy doświadczenia, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. I tu pojawia się potrzeba zrobienia porządków, aby z podniesionym czołem ruszyć dalej.

Jak zahipnotyzować pacjenta? Po pierwsze ważna jest osobowość, doświadczenie i kultura osobista hipnoterapeuty. Warto wybrać profesjonalistę! On wie, jak wykonać hipnozę prawidłowo i z dobrym skutkiem. Ważne jest także miejsce – bezpieczne, przytulne, ciche i nieco przyciemnione, aby bodźce zewnętrzne nie przeszkadzały w wejściu w trans. Pytamy jak działa hipnoza? To pozytywna i pożyteczna podróż do pozytywnych zmian.

Czym jest trans hipnotyczny?

Ten dobroczynny, ożywczy stan, jest tak jak wspomniano kluczowy dla hipnozy. Choć niewielkie sekwencje transu przeżywamy bardzo często w naszym życiu codziennym (chwile błogostanu, zadumy, zamyślenia, wtedy, kiedy „odpływamy gdzieś daleko” na kilka chwil). Trans hipnotyczny jest inicjowany przez terapeutę, który pomaga pacjentowi w osiągnieciu tego stanu. Trans hipnotyczny to początek podróż w głąb swojego umysłu, w głąb siebie.

Na czym polega hipnoza uzdrawiająca? Czy leczy ból?

Hipnoza uzdrawiająca , stosowana w leczeniu chorób ma rolę pomocniczą dla terapii medycznych. Nie zastąpi więc tradycyjnych metod leczenia, ale je wzmocni. Tak więc traktujmy hipnozę jako skuteczne działanie wspomagające, elastyczne narzędzie do sięgnięcia do nieograniczonych zasobów naszej podświadomości. Wszelkie siły są potrzebne aby doprowadzić do pozytywnej zmiany w naszym życiu, samopoczuciu i zdrowiu. Siły są w nas, trzeba je jedynie odkryć i wykorzystać, na początku z życzliwą pomocą hipnoterapeuty.

Hipnoza uzdrawiająca osłabia działanie wielu negatywnych czynników, dzięki podróży do naszej podświadomości. Co daje hipnoza uzdrawiająca? Nabywamy umiejętności i szereg narzędzi do stosowania na co dzień w celu poprawy naszego samopoczucia i stanu zdrowia. Czy leczy ból? Precyzyjnie byłoby powiedzieć, że pozwala nam nad nim zapanować.

Jakie bóle można leczyć za pomocą hipnozy? 

     Tak naprawdę dzięki umiejętnie zastosowanej hipnozie zmniejszymy w mniejszym lub większym stopniu każdy ból. Hipnoza dostarcza fantastycznych, skutecznych technik do panowania nad bólem. Bóle pooperacyjne, bóle długotrwałe, chroniczne, wywołane przez chorobę nowotworową- wszędzie tu może nam pomóc hipnoza i autohipnoza.