Na co pomaga hipnoterapia?

Na co pomaga hipnoterapia?

Hipnoterapia korzysta z zasobów, jaki posiada każdy człowiek, z potencjału jego wnętrza, osobowości i przeżyć. Hipnoterapeuta jest specjalistą, przewodnikiem, który pomoże nam te ukryte siły odkryć i wykorzystać. W jakich przypadkach? Komu na co hipnoterapia pomoże? Trzeba to przedstawić w kilku obszarach.

Co to jest hipnoterapia?

Hipnoterapia wykorzystuje zmieniony stan naszej uwagi podczas dobroczynnego transu hipnotycznego- stanu miedzy snem a jawą. Hipnoterapeuta przekazuje podczas indukcji sugestię, która wprowadza pozytywne zmiany w podświadomości. Osoba hipnotyzowana zachowuje ograniczoną świadomość, słyszy każde wypowiadane słowo, można z nim rozmawiać  chętnie przyjmuje podawane sugestie.

Hipnoterapia: na co pomaga?

Najczęściej pytamy o hipnoterapię, kiedy po prostu coś nam dolega, mamy jakiś dyskomfort zdrowotny. W poważnych problemach zdrowotnych hipnoterapia skierowana jest na łagodzenie bólu. Hipnoterapia stosowana jest w migrenach, powracających infekcjach, chronicznych dolegliwościach, w łagodzeniu fizycznych objawów chorób. W tym przypadku staramy się sprawić, aby choroba stała się łatwiejsza do zniesienia, a towarzyszący jej ból czy dyskomfort łatwiejsze do zniesienia. To dobroczynne działanie hipnoterapii.

Drugim, szerokim i poważnym obszarem dla stosowania hipnoterapii są zaburzenia psychosomatyczne. Napady paniki oraz coraz częściej występujące lęki i fobie. Nerwice, które utrudniają normalne funkcjonowanie, wspomagająco w leczeniu depresji. Osoby żyjące w ciągłej panice i lęku znajdują kilka, kilkadziesiąt minut bezcennej ulgi, właśnie w transie podczas sesji w gabinecie hipnoterapeuty. Dodajmy bezsenność, niską samoocenę, ogólną apatię i brak życiowej energii czy anoreksję.

Trzeci obszar to pozbywanie się nałogów, jakimi wypełniony jest dzisiejszy świat. Zacznijmy od tych starych, dobrze znanych od pokoleń:  papierosy, alkohol, seks, hazard. Jednak najtrudniej walczyć z tymi uzależnieniami nowych czasów: od smartfona, gier komputerowych, social mediów. Te uzależnienia atakują coraz młodszych i także oni coraz częściej stają się klientami gabinetów hipnoterapii.

Warto podkreślić pozytywny wpływ hipnoterapii w leczeniu otyłości. Zmiana nawyków żywieniowych, pokonanie wilczego głodu i obżarstwa jest wielkim sukcesem, który ma wpływ na wszystkie dziedziny naszego życia. Czujemy się pewniej, lepiej, dobrze nam z samym sobą.

Czwarta grupa potencjalnej siły hipnoterapia to są nowe możliwości, jakie są w nas ukryte i chcielibyśmy po nie sięgnąć. I tu wymieńmy: wzmocnienie pamięci, możliwości uczenia się, także języków obcych, podnoszenia możliwości sportowych poprzez zwiększenie koncentracji.

Na koniec sprawy kluczowe, dotyczące naszego ja. Hipnoterapia podnosi poczucie naszej własnej wartości i samooceny, wzmacnia motywację i kreatywność.

Hipnoterapia: kiedy warto się zdecydować?

Hipnoterapia doskonale wspomaga tradycyjne terapie prozdrowotne. Wzmacnia siły witalne organizmu. Stan lekkiej hipnozy ma dobroczynne działanie na nasz organizm i wspomaga jego funkcjonowanie, a  w szczególności:

– spada ciśnienie krwi, oddech się uspokaja, maleje liczba uderzeń serca,

– aktywizuje się nasz układ odpornościowy,

-znikają bolesne napięcia w mięśniach i stawach,

– zmniejsza się zdecydowanie i widocznie poziom stresu,

– płuca pracują wydajniej, oddech staje się głębszy wprowadzając do organizmu ożywczy tlen.

Warto skorzystać z hipnoterapii, traktując ją jako wykorzystanie naturalnych sił witalnych, jakie drzemią w każdym z nas.