Lęk przed przyszłością, czyli Hipnoza na lęki

hipnoza na lęki

Lęk przed przyszłością, czyli Hipnoza na lęki

Jak działa hipnoza na lęki? To droga do cudownej samoświadomości, że cokolwiek pojawi się w naszej głowie, jakikolwiek lęk, to my mamy nad nim kontrolę i skutecznie go zgasimy. Hipnoza pozwala nauczyć się neutralizacji myśli a co za tym zachowań z nich wynikających.

 Kto powinien skorzystać z hipnozy?

Obecne czasy sprzyjają sytuacji, w której coraz więcej ludzi ma objawy nerwicowe. Pęd życia, sytuacje takie jak wojna za granicą, niekończąca się pandemia, zagrożenia gospodarcze to doskonała pożywka dla naszych lęków i fobii. W takiej sytuacji chęć uniknięcia porażki staje się dominująca w naszym życiu, przesłaniając radość z jego przeżywania.Czego wtedy poszukujemy? Ulgi od stanu permanentnego lęku i napięcia, skutecznych metod psychoterapeutycznych. 

      Hipnoza , bazująca na rzeczywistości doświadczenia transu, pozwala na lękami i fobiami zapanować, przerwać wyniszczający nas fizycznie i psychicznie krąg. Dogłębne poznanie  indywidualnych doświadczeń danej osoby jest w tym przypadku niezwykle ważne, stąd proces hipnoterapii powinien być przeprowadzony starannie i z pełnym zaangażowaniem.

Hipnoza na lęki – co warto wiedzieć?

 Przerwanie negatywnego łańcucha, gonitwy złych myśli, która nas paraliżuje, czyni niezdolnym do skutecznego działania i normalnego życia. Destrukcyjne objawy na pewno znikną wtedy, kiedy uporamy się z przyczynami lęku. Najlepszym miejscem do walki z lękami jest  gabinet psychoterapii. Zbawienny trans hipnotyczny jest naturalnym pomostem do opanowania  chociaż symptomów lęku. podczas indukcji cofnięcia się w czasie jesteśmy w stanie dotrzeć do tłumionych źródeł naszych lęków i fobii. Przeżycia, często kumulujące się przez lata, urazy z przeszłości, toksyczni ludzie i związki, zarówno w życiu prywatnym jak i coraz częściej w pracy są źródłem wielu nerwic i fobii. 

        Hipnoza na lęki działa równolegle na kilku płaszczyznach, które warto wymienić:

  •  po pierwsze podczas transu hipnotycznego poszukujemy źródła czy też źródeł lęku,
  •  po drugie staramy się wypracować narzędzia skutecznego opanowania paniki lękowej,
  • po trzecie wypracowujemy stałe wzorce na wypadek pojawienia się lęków. Chodzi o to, abyśmy byli w stanie zrelaksować się w sytuacji stresowej i odzyskać kontrolę nad własnym życiem, zatrutym dosłownie lękami i fobiami.

 Hipnoza w leczeniu zaburzeń nerwicowych

W terapii lęku ważne jest, aby rozpocząć od ustalenia stanu istniejącego, co pozwoli pokazać nam prawdziwą skalę problemu. Oto kilka pomocnych pytań w zaburzeniach nerwicowych:

  • Lęki a objawy fizyczne: jak często boli mnie głowa? czy mam nadmiernie spocone ręce? szybkie bicie serca i uderzenia gorąca? chwile, w których jestem jak we mgle tracąc orientację? biegunki, wymioty?
  • Lęki a moje funkcjonowanie wśród ludzi: jak często boisz się iść do szkoły czy pracy? unikasz ludzi? nie chcesz kontaktów?
  • Lęki a paraliż decyzyjny: czy masz trudności z podjęciem decyzji? czy wprost nie możesz wybrać jakiegokolwiek rozwiązania decyzyjnego w błahych nawet sprawach? trudno ci podjąć działanie?
  • Lęki i myślenie o nich: ile czasu spędzasz analizując swoje lęki? czy możesz to już nazwać obsesją?
  • Lęk a stany obniżonego nastroju, depresje: masz takie okresy? ile trwają (jak długo)? jak często?

     Lęk spełnia liczne funkcje, i nie zawsze jest dla nas destrukcyjny. Lęk jest naszym naturalnym mechanizmem obronnym przed czymś, co może nam zaszkodzić. Ostrzega nas przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Problem pojawia się wtedy, kiedy zaczyna panować nad naszym życiem, naszym zachowaniem i staje się potężny i irracjonalny. przestajemy funkcjonować w sytuacjach stresowych.

Najważniejsze grupy lęków, które warto leczyć

    Warto leczyć, w zasadzie neutralizować i wyciszać wszelkie lęki. Jeśli się nimi nie zajmiemy, szybko urosną, staną się potężne i zaczną kierować nami i naszym życiem. 

      W gabinecie hipnoterapii możemy znaleźć profesjonalnego przewodnika, który pomoże nam dokonać skutecznych i pozytywnych zmian w likwidacji leków. Oto ich główne grupy:

  • leczenie nerwicy, wprowadzanie skutecznych narzędzi do jej opanowania
  • nerwica natręctw, coraz częściej występująca, polegająca na zaburzeniach obsesyjno kompulsyjnych. Objawia się na przykład częstym myciem rąk, wielokrotnym powtarzaniem jakiejś czynności, lękami przed na przykład bakteriami
  • fobie społeczne, czyli silny lęk przed kontaktem z ludźmi i sytuacjami związanymi z takimi kontaktami. Fobia społeczna to choroba naszych czasów. Fobię społeczną możemy znaleźć w wielu miejscach naszego życia. Wyodrębniono na przykład ergofobię, czyli lęk przed pójściem do pracy. Możemy bać się wspólnego jedzenia z innymi osobami, czy też jakichkolwiek wystąpień przed innymi..

   Hipnoterapia jest polecana na wszelkiego rodzaju lęki i fobie. To naturalna, łagodna i dopasowana do pacjenta metoda, charakteryzująca się wysoką skutecznością.