Leczenie depresji za pomocą hipnozy – co trzeba wiedzieć ?

Depresja

Leczenie depresji za pomocą hipnozy – co trzeba wiedzieć ?

Leczenie depresji hipnozą jest metodą stosowaną od wieków, nawet wtedy, kiedy sama depresja nie została jeszcze nazwana i wyodrębniona jako choroba. Dziś wiemy, że hipnoza to naturalny, trzeci stan świadomości, obok snu i jawy. Leczenie depresji hipnozą to przede wszystkim dotarcie do naszej podświadomości, po to, aby dokonać w niej trwałych, pozytywnych zmian. Hipnoza to proces  zakotwiczania w ciele pozytywnych doświadczeń związanych z przekazywanymi przez hipnoterapeutę słowami.

Najlepiej jednak potraktować leczenie depresji hipnozą jako metodę wspomagającą, dodatkową dla tradycyjnych metod stosowanych przez lekarzy. Wtedy właśnie możemy odnieść największe sukcesy z tą wyniszczającą i zabójczą chorobą , jaką jest depresja. Pamiętajmy, że leczenie depresji hipnozą, czyli lecznicze stosowanie hipnozy zazwyczaj stosuje się przypadkach średnich i lekkich. Leczenie depresji hipnozą to stan bliższy jawie, gdzie hipnotyzowany zachowuje świadomość i doświadcza niezwykle głębokiego stanu spokoju. Pacjent zapamiętuje hipnozę i trwale wypiera negatywne aspekty swojej dotychczasowej historii życiowej. Leczenie depresji hipnozą to dobroczynny dla chorego stan, w którym głęboko się relaksuje, zarówno psychicznie jak i fizycznie i pamięta trwale swoje terapeutyczne wizje i historie, by móc korzystać z nich w procesie zmiany, w czasie wyjścia z depresji.

Depresja

Leczenie depresji hipnozą daje choremu szansę na czas wypełniony spokojem i pozytywnymi bodźcami, które trwale wpływają na zmiany w jego życiu.

Człowiek dotknięty depresją staje się natychmiast napiętnowany, za jego smutek, brak zaangażowania, niechęć do kontaktów towarzyskich, często za negatywne zmiany w wyglądzie zewnętrznym, po prostu zaniedbywanie własnego wyglądu. A leczenie depresji hipnozą to wsparcie osoby chorej, bycie jego powiernikiem. Gabinet staje się miejscem, gdzie można swobodnie porozmawiać o swoich odczuciach i nad nimi wspólnie z terapeutą pracować. Ważne , aby powstrzymać niszczycielskie koło wzajemnie napędzających się zdarzeń: chory staje się wycofany, nie podejmuje aktywności pogłębiając swój negatywny stan polegający na postrzeganiu siebie i sytuacji jako beznadziejnej. Nie wolno dopuścić do najgorszego, depresję trzeba leczyć. Leczenie depresji hipnozą ma kilka wymiarów- po pierwsze chory może rzeczowo, bez zbędnych emocji i z dystansem spojrzeć na siebie, zdefiniować i uświadomić sobie negatywne emocje. Razem z hipnoterapeutą może zwizualizować nowego JA, zdolnego do działania, wypełnionego pozytywną energią siłą i chęcią do działania. Leczenie depresji hipnozą przywraca wiarę  w siebie, tak niezbędną do wyzdrowienia.

Depresja, a hipnoza

Kiedy należy zastanowić się nad kontaktem z hipnoterapeutą? Kiedy wskazane będzie leczenie depresji hipnozą? Wtedy, kiedy zauważysz u siebie takie objawy:

  • zauważasz, że nic ciebie nie cieszy
  • jesteś smutny, coraz rzadziej się uśmiechasz
  • masz niską samoocenę
  • źle śpisz, jednym z głównych objawów depresji są zaburzenia snu
  • jesteś pozbawiony energii, wolniejszy niż zwykle
  • zapominasz o podstawowych rzeczach
  • nie możesz się skoncentrować
  • masz często natrętne myśli, gonitwę myśli
  • masz myśli samobójcze

Pamiętajmy jednak, że leczenie depresji hipnozą to doskonała metoda wspomagająca leczenie farmakologiczne. Pomaga również wtedy, kiedy inne metody zawiodły.