Leczenie depresji za pomocą hipnozy – co trzeba wiedzieć ?

Depresja

Leczenie depresji za pomocą hipnozy – co trzeba wiedzieć ?

Leczenie depresji hipnozą jest metodą stosowaną od wieków, nawet wtedy, kiedy sama depresja nie została jeszcze nazwana i wyodrębniona jako choroba. Dziś wiemy, że hipnoza to naturalny, trzeci stan świadomości, obok snu i jawy. Leczenie depresji hipnozą to przede wszystkim dotarcie do naszej podświadomości, po to, aby dokonać w niej trwałych, pozytywnych zmian. Hipnoza to proces  zakotwiczania w ciele pozytywnych doświadczeń związanych z przekazywanymi przez hipnoterapeutę słowami.

Najlepiej jednak potraktować leczenie depresji hipnozą jako metodę wspomagającą, dodatkową dla tradycyjnych metod stosowanych przez lekarzy. Wtedy właśnie możemy odnieść największe sukcesy z tą wyniszczającą i zabójczą chorobą , jaką jest depresja. Pamiętajmy, że leczenie depresji hipnozą, czyli lecznicze stosowanie hipnozy zazwyczaj stosuje się przypadkach średnich i lekkich. Leczenie depresji hipnozą to stan bliższy jawie, gdzie hipnotyzowany zachowuje świadomość i doświadcza niezwykle głębokiego stanu spokoju. Pacjent zapamiętuje hipnozę i trwale wypiera negatywne aspekty swojej dotychczasowej historii życiowej. Leczenie depresji hipnozą to dobroczynny dla chorego stan, w którym głęboko się relaksuje, zarówno psychicznie jak i fizycznie i pamięta trwale swoje terapeutyczne wizje i historie, by móc korzystać z nich w procesie zmiany, w czasie wyjścia z depresji.

Depresja

Leczenie depresji hipnozą daje choremu szansę na czas wypełniony spokojem i pozytywnymi bodźcami, które trwale wpływają na zmiany w jego życiu.

Człowiek dotknięty depresją staje się natychmiast napiętnowany, za jego smutek, brak zaangażowania, niechęć do kontaktów towarzyskich, często za negatywne zmiany w wyglądzie zewnętrznym, po prostu zaniedbywanie własnego wyglądu. A leczenie depresji hipnozą to wsparcie osoby chorej, bycie jego powiernikiem. Gabinet staje się miejscem, gdzie można swobodnie porozmawiać o swoich odczuciach i nad nimi wspólnie z terapeutą pracować. Ważne , aby powstrzymać niszczycielskie koło wzajemnie napędzających się zdarzeń: chory staje się wycofany, nie podejmuje aktywności pogłębiając swój negatywny stan polegający na postrzeganiu siebie i sytuacji jako beznadziejnej. Nie wolno dopuścić do najgorszego, depresję trzeba leczyć. Leczenie depresji hipnozą ma kilka wymiarów- po pierwsze chory może rzeczowo, bez zbędnych emocji i z dystansem spojrzeć na siebie, zdefiniować i uświadomić sobie negatywne emocje. Razem z hipnoterapeutą może zwizualizować nowego JA, zdolnego do działania, wypełnionego pozytywną energią siłą i chęcią do działania. Leczenie depresji hipnozą przywraca wiarę  w siebie, tak niezbędną do wyzdrowienia.

Depresja, a hipnoza

Kiedy należy zastanowić się nad kontaktem z hipnoterapeutą? Kiedy wskazane będzie leczenie depresji hipnozą? Wtedy, kiedy zauważysz u siebie takie objawy:

  • zauważasz, że nic ciebie nie cieszy
  • jesteś smutny, coraz rzadziej się uśmiechasz
  • masz niską samoocenę
  • źle śpisz, jednym z głównych objawów depresji są zaburzenia snu
  • jesteś pozbawiony energii, wolniejszy niż zwykle
  • zapominasz o podstawowych rzeczach
  • nie możesz się skoncentrować
  • masz często natrętne myśli, gonitwę myśli
  • masz myśli samobójcze

Pamiętajmy jednak, że leczenie depresji hipnozą to doskonała metoda wspomagająca leczenie farmakologiczne. Pomaga również wtedy, kiedy inne metody zawiodły.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.