Leczenie alkoholizmu poprzez hipnozę – jak to działa ?

Alkoholizm

Leczenie alkoholizmu poprzez hipnozę – jak to działa ?

Powszechnie uważa się, że przyczyny uzależnień, w tym szczególnie alkoholizmu tkwią w naszych emocjach. Także życie, obarczone dzisiaj potężnym stresem a także oczekiwaniami na spełnienie wyznaczonych sobie lub nam przez otoczenie zadań.

Hipnoza a alkoholizm

W moich rozmowach z uzależnionymi od alkoholu zawsze staram się dotrzeć do opisania przez nich przyczyny przez którą znaleźli się w tak destrukcyjnym dla nich i ich otoczenia stanie. Tak zaczyna się leczenie alkoholizmu przez hipnozę, od tak zwanego wywiadu

Dlaczego pijesz?

Jak zaczynałeś? Kiedy zacząłeś i gdzie? Wesoło, bo zaczynałeś od świętowania zakończonego udanego tygodnia w pracy, głębokie pijaństwo raz w tygodniu, w piątkowy wieczór w knajpie. To szczególnie charakterystyczne na przykład dla osób pracujących w Wielkiej Brytanii i powracających do domu z pieniędzmi i problemem, ale także młodych ludzi z dużych miast i korporacji. A może na smutno? Coś nie wyszło, coś źle poszło, więc napiję się na poprawę nastroju… Pijemy z radości ( wesela, urodziny, grille i sylwestry) oraz dla tak zwanej poprawy nastroju, ze złości i na zły humor, na problemy w małżeństwie czy na strach przed despotycznym, nieludzkim szefem lub szefową.

Każdy powód jest dobry, a „lekarstwo” ogólnie dostępne, w sklepie tuż za rogiem. Bo przecież małe piwko nie zaszkodzi, albo setka wódki- to przecież nic złego. Zaraz potem wezmę się do roboty. Tyle że już wtedy butelka nie ma dna…

Zawsze podczas pierwszej rozmowy z uzależnionym (swoją drogą fatalne, ponure i piętnujące słowo) pytam: Czy pamiętasz ten dzień, w którym po raz pierwszy poczułeś, że MUSISZ się napić? Po prostu nie masz wyjścia, bo jesteś już chory i bezsilny wobec wódy, która zaczęła rządzić Tobą i Twoim życiem? Drugie pytanie to czy jesteś gotowy na leczenie alkoholizmu hipnozą?

Nikt nie staje się alkoholikiem z dnia na dzień. To podstępna choroba, która rozwija się stopniowo, często przez długi czas pozostając niezauważalna nie tylko dla samego nałogowca, ale nawet dla jego otoczenia. Trudno wychwycić moment, w którym dotychczas kontrolowane picie staje się ryzykowne, a w dalszej perspektywie przeradza się w obsesję. – źródło: dezyderata.com

Alkoholizm
Alkoholizm

Chcę to rzucić, naprawdę!

Drugim ważnym kamieniem milowych w chorobie alkoholika jest chęć podjęcia leczenia, po prostu zerwania z nałogiem. Chodzi mi o taką prawdziwą, wewnętrzną potrzebę, bo bez niej powrót do trzeźwości nie będzie możliwy bez względu na wybraną terapię- w specjalistycznej klinice, u psychoterapeuty czy też u hipnoterapeuty. Leczenie alkoholizmu hipnozą wymaga od uzależnionego wiary w wybraną metodę.

Dlaczego podkreślam konieczność szczerej chęci poprawy? Ponieważ alkoholik jest mistrzem kamuflażu i wprowadzania w błąd swojego otoczenia co do jego prawdziwych intencji. Ponieważ jego umysł jest pochłonięty jedną myślą- jak i gdzie najszybciej się napić. Uzależniony myśli wbrew pozorom logicznie planując swoje picie. Skutecznie potrafi ukrywać swoje sekretne, pijackie życie przed otoczeniem. Skutecznie także wprowadza innych w błąd, udając sukcesy w terapii i swój powrót do trzeźwości. Do czasu, bo to bomba z tykającym zapłonem.

  „Ta pani jest pijana!

Pora na krótką historyjkę. W porannym korku w dużym mieście 50-letnia szanowana pani doktor najechała na samochód, który zatrzymał się przed jej autem. Z pozoru nic, ale kierowca uszkodzonego auta poczuł od pani alkohol i wezwał policję. Wynik badania- ponad dwa promile. Nie pomogło tłumaczenie, że pani przed wyjazdem z domu zażyła kropli żołądkowych na alkoholu… Bo picie nie wybiera ani płci, ani profesji, ani wielu. Nałogowo piją studenci, nauczyciele , księża, lekarze i prawnicy, mężczyźni i kobiety. Te ostatnie coraz częściej, na przykład w domowym zaciszu przy opiece nad dziećmi…”

Dlaczego hipnoza będzie skuteczna na alkoholizm ?

Jeśli jednak dojdzie do tego przełomu i chcemy zmienić swoje życie, naturalną metodą jest stosowanie hipnoterapii. Hipnoza jest stosowana do leczenia uzależnienia od alkoholu od wielu lat i z dużymi sukcesami. Często tam, gdzie inne metody zawiodą, gdzie trzeba tak naprawdę dać sobie z tym radę wspólnie z hipnoterapeutą, ale własnymi siłami.

-Leczenie alkoholizmu hipnozą daje uzależnionemu dostęp do takich zasobów własnego umysłu, do których nie ma normalnie, na jawie  dostępu

-Leczenie alkoholizmu hipnozą pozwala dokonać trwałych zmian w Twojej podświadomości, które zlikwidują chęć napicia się

-Hipnoterapia da Twojej podświadomości silne sugestie zmiany

– Leczenie alkoholizmu hipnozą uwalnia Twoje naturalne siły, które zmienią Ciebie i pozwolą zwalczyć nałóg

Nie możesz być bezwolną kukłą, która pracuje nad samozagładą. Nikt nie zrobi tego za Ciebie, nie załatwi, że przestaniesz pić. Zrób to sam, przy dyskretnej pomocy hipnoterapeuty i hipnozy. Leczenie alkoholizmu hipnozą pozwoliło wielu ludziom na trwałe zerwanie z nałogiem.