Hipnoza na sen: co to jest i jak działa?

hipnoza Na Sen

Hipnoza na sen: co to jest i jak działa?

Wracasz do domu po bardzo ciężkim, wyczerpującym dniu. Jesteś zmęczony, bardzo zmęczony, potrzebujesz wypoczynku. Jednak czym bliżej do pory, gdy kładziesz do łóżka narasta niepokój. Czy dzisiaj uda mi się zasnąć? Czy nie będzie to czasami kolejna bezsenna noc, po której obudzę się jeszcze bardziej zmęczony? Będzie sen, czy niekończące się czuwanie aż do świtu? Te obawy doprowadzają do wzrostu adrenaliny we krwi (stres), co tym bardziej uniemożliwi ci zaśnięcie.
Czym jest hipnoza? To stan pośredni między jawą a snem. Tak więc hipnoza na sen może być niezwykle skuteczna. Już podstawowe indukcje na odprężenie mogą dać pozytywne efekty, czyli głęboki ożywczy sen.

Problemy ze snem: przyczyny

Każdy z nas ma swój schemat zasypiania. Zanim skierujemy się w stronę hipnozy na sen, warto go dokładnie przenalizować, zdefiniować przyczynę czy przyczyny bezsenności.
• Czy zasypiasz po przyłożeniu głowy do poduszki, po czym budzisz się po kilku godzinach i nie możesz już zasnąć?
• A może przewracasz się z boku na bok a potem zasypiasz wyczerpany nad ranem?
• Albo twój sen jest rwany, składa się z krótkich sekwencji snu i przebudzenia w odstępach kilkunastu minut?
Efekt zawsze jest ten sam. Totalne wyczerpanie. Pora na krótką analizę:
• Czy nie „pracowałem” na moją bezsenność, czyli kawa i herbata bez ograniczeń. Kofeina nagromadzona w organizmie nie pozwoli nam swobodnie zasnąć wieczorem
• Na godzinę przed planowanym snem unikaj pobudzających mózg czynności. Odstaw telewizję lub przełącz z sensacji na kanał przyrodniczy, odstaw smartfon, wyłącz laptop.
• Nie trenuj intensywnie przed snem, chodzi o zajęcia fizyczne.
Często słyszę, jak to podczas bezsennej nocy rozwiązujemy swoje problemy zawodowe i życiowe, dogłębnie i wielokrotnie je analizując. Noc jest od spania, dzień od rozwiązywania problemów!

Jak działa hipnoza na sen?

Hipnoza na sen działa odprężająco. Nowe wzorce dotyczące zasypiania i samego snu , wypracowane w gabinecie z hipnoterapeutą mają dać nam absolutny spokój przed snem. Umysł i ciało są absolutnie spokojne, a ty łagodnie i skutecznie zasypiasz i śpisz aż do rana. A obudzony będziesz świeży i wypoczęty, pełen energii na cały dzień- proste? Oczywiście, że tak!

CZYTAJ TAKŻE: Czy hipnoza ma skutki uboczne?

Kilka wprowadzonych do naszej podświadomości zwrotów podczas hipnozy na sen, powtarzanych w odpowiednich momentach staną się dla nas furtką do dobrego snu. Oto przykłady: teraz pomyślę o wszystkich dobrych rzeczach jakie mnie dzisiaj spotkały, nie boję się położyć do łóżka, bo wiem, że czeka mnie tam relaks i zdrowy sen (dla tych, którzy boją się lóżka kojarząc je z bezsennością i miejscem rozwiązywania problemów), odpoczywam, teraz odpoczywam i nic co mnie otacza nie jest dla mnie ważne.

Hipnoza w walce z bezsennością

Pozbycie się negatywnych emocji nagromadzonych w ciągu dnia, głębokie odprężenie są podstawą hipnozy na sen. Jednak zdecydowanie najważniejsze jest „wyłączenie się” dzięki hipnozie. Otóż dzisiejszy człowiek jest obecnie w totalnym stanie ONLINE. Nie wyłącza się zgodnie z naturalnym dla nas układem dzień/noc. Hipnoza na sen ma postawić miękkie, aczkolwiek stanowcze granice między tymi dwoma częściami naszego życia. Warto powiedzieć nie dla potoku złych myśli, nie dla rozpamiętywania porażek minionego dnia, nie dla bezsenności.