Hipnoza na rzucanie palenia. Jak to działa i ile kosztuje?

Hipnoza na rzucanie palenia. Jak to działa i ile kosztuje?

rzucenie palenia

Czy hipnoza na rzucenie palenia to skuteczne rozwiązanie dla palaczy? Palenie papierosów to jeden z najsilniejszych nałogów. Dlaczego? Bo palenie jest z natury przyjemne i jak twierdzą sami palacze pomaga w życiu, niesie chwilę poprawy nastroju, głównie dzięki wydzielającej się dopaminie. Podkreślam chwilę poprawy, bo potem następuję drastyczny spadek nastroju. Jesteśmy na takim małym nikotynowym „głodzie”, nie mogąc się skoncentrować, walcząc z rozdrażnieniem i niepokojem. Wtedy sięgamy kolejnego papierosa, i jeszcze jednego, i kolejnego.

Większość palaczy, którzy zdecydowali się na rzucenie palenia ma za sobą po kilka czy kilkanaście takich prób. Kiedy zawodzi silna wola i wszelkiego rodzaju pastylki, leki, plastry przypominamy sobie opowieści znajomych o tym, jak to wujek Stefan rzucił z dnia na dzień, jak ręką odjął i my też zadajemy sobie pytanie:

Czy rzucanie palenia dzięki hipnozie jest możliwe?

Odpowiedź brzmi TAK, ale… Po pierwsze trzeba mocno chcieć, co jest podstawą wszelkich działań hipnoterapeutycznych. Efekty hipnozy na rzucanie palenia są oceniane według różnych źródeł na 30 do 50% skuteczności. Pamiętajmy jednak, że post hipnotyczne ograniczenie liczby wypalanych papierosów o połowę jest także dla wielu palaczy potężnym sukcesem. Efekty przychodzą niekiedy już po jednym spotkaniu z hipnoterapeutą, częściej po trzech, czterech.

Hipnoza na rzucanie palenia: jak to działa?

Hipnoza jest doświadczeniem starym jak świat. To, na jakim poziomie świadomości akurat się znajdujemy, wskazuje na naszą podatność na sugestie posthipnotyczne. Jeśli znajdujemy się gdzieś pomiędzy naszym standardowym codziennym czuwaniem, czyli stanem ożywienia a snem, to wtedy, w tym trzecim stanie możemy dotrzeć do naszej podświadomości. Hipnoterapeuata tworzy pomost zbudowany ze słów, aby dokonały się pozytywne zmiany w naszej podświadomości. Działa to wtedy, gdy znajdujemy się w transie lekkim, umiarkowanym lub głębokim, czyli jak to się mówi popularnie ”odpływamy”.

Zmiany wprowadzone wtedy do naszej podświadomości potrafią być zdumiewająco trwałe, więc rzucenie palenia przy pomocy hipnozy jest jak najbardziej możliwe. Podsumowując: hipnoza jak najbardziej usuwa nawyk palenia, dokonuje trwałej zmiany naszych przyzwyczajeń.

CZYTAJ TAKŻE: Leczenie zaburzeń snu dzięki hipnozie >>>

Hipnoza: przeciwwskazania

Hipnoza nie jest magią, a hipnoterapeuta nie jest czarodziejem. Może mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na nasze choroby czy lęki, dlatego należy wybierać doświadczonych terapeutów, odpowiedzialnych i profesjonalnych. To niezwykła i naturalna droga do niesienia pomocy.

Ile kosztuje hipnoza na rzucanie palenia?

Cena hipnozy na rzucenie palenia jest indywidualnie ustalana przez każdego hipnoterapeutę. Jest to zazwyczaj równowartość kilku, kilkunastu paczek papierosów, tak więc warto poświęcić te pieniądze na ratowanie zdrowia i pozytywne zmiany, niż na jego dalsze rujnowanie.