Hipnoza na nerwicę. Czy hipnoterapia może pomóc w leczeniu?

hipnoza na nerwicę

Hipnoza na nerwicę. Czy hipnoterapia może pomóc w leczeniu?

Wpływ hipnozy na nerwicę jest bardzo dobrze znany. Ponieważ hipnoza buduje i redefiniuje nasze możliwości głębokiej relaksacji , będzie miała zbawienny wpływ na pokonanie wszelkiego rodzaju nerwic.

Hipnoza na nerwicę to przede wszystkim uczenie się autohipnozy, która staje się przydatna w stanach nerwicowych. Potrafimy wtedy głęboko się odprężyć (na przykład pracując nad oddechem), uspokoić i ułożyć swoje niepokojące myśli, w efekcie zaś zmienić negatywne zachowania. Niepokój i stres są pokonane i odchodzą w niebyt.

Hipnoza na nerwicę: jak pomaga?

Szukając pomocy w leczeniu nerwicy można trafić na wzmianki o hipnozie. Hipnoza obniża poziom stresu i usuwa negatywne objawy, które potrafią skutecznie paraliżować nasze codzienne życie, które staje się pozbawione jakiegokolwiek komfortu. Pozwala zbudować nowy plan na życie, wypracować metody walki z nerwicą, bardzo skuteczne i proste narzędzia, jakie możemy stosować w codziennej autohipnozie.

Kiedy zastosować hipnozę w leczeniu nerwicy?

Najczęściej sięgamy po hipnozę na nerwicę wtedy, kiedy inne, klasyczne metody, na przykład leki nie dały oczekiwanej poprawy. Hipnoterapia sięga po zasoby człowieka, jest skuteczna i co najważniejsze przynosi szybko pozytywne efekty. Zadaniem hipnoterapeuty jest więc umiejętne sterowanie procesem przebudowy i pomoc w uzyskaniu dostępu do naszych podświadomych zasobów.

Rodzaje hipnozy

Hipnoza towarzyszy nam od zarania ludzkości. Na przestrzeni wieków zmieniała się, a jej szczególny rozwój miał miejsce w drugiej połowie XX wieku, kiedy nauczyliśmy się niezwykle skutecznie wykorzystywać hipnozę dla poprawy naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. Główne rodzaje hipnozy to : hipnoza klasyczna, energetyczna czyli podprogowa, a także hipnoza dynamiczna i wiele innych, niezwykle ciekawych i skutecznych. Szczególnie polecany w przypadku chorób cywilizacyjnych i stresu jest trening autogenny, czyli połączenie stanu relaksacji mięśniowej z autosugestią. Stosujemy w przypadkach nerwowości, drażliwości, wyczerpaniu nerwowym.

Zanim sięgniemy po hipnozę na nerwicę, postarajmy się odpowiedzieć na pytanie, jak głęboka jest nasza przypadłość, odpowiadając na poniższe pytania:

  1. Czy moje stany nerwicowe zmuszają mnie do robienia czegoś, czego bym robić nie chciał/ chciała?
  2. Czy nerwica ma wpływ na moje zdrowie fizyczne? Czy mam takie objawy jak drżenie rąk, nadmierna potliwość itp.?
  3. Czy nerwica negatywni wpływa lub blokuje moje kontakty z ludźmi?
  4. Czy odczuwasz nastroje depresyjne?

CZYTAJ TAKŻE: Leczenie hipnozą. Na czym polega hipnoza i kim jest hipnotyzer?