Hipnoza: jak się do niej przygotować?

hinoza

Hipnoza: jak się do niej przygotować?

W hipnozie ważne są obie strony biorące w niej udział: hipnotyzer i hipnotyzowany. Dlatego szykując się do niezwykłego i pozytywnego doświadczenia zwanego hipnozą warto wybrać dobrego hipnotyzera, zaangażowanego, profesjonalnego i życzliwego. Dobry terapeuta = dobra hipnoza. Wybieramy ludzi parających się hipnozą, którzy rozumieją innych i mają entuzjazm do wykonywanej pracy. Dobry terapeuta przekieruje naszą uwagę z otaczającego nas świata na własne wnętrze.

Hipnoza: co warto zrobić przed sesją?

Należy dokonać analizy stanu naszego umysłu wobec stosowania hipnozy. Zapytajmy samego siebie, czy chcemy skorzystać z hipnozy, ale mamy pewne obawy co do ewentualnych skutków ubocznych i  nie wiemy, jaka jest nasza podatność na hipnoterapię. Być może gorąco pragniemy zmian w swoim życiu i jesteśmy przekonani, że hipnoza pomoże nam je wprowadzić. Czy tak, czy inaczej jesteśmy na dobrej drodze do udanej hipnoterapii.

O co może zapytać hipnoterapeuta…

…czyli rozmowa wstępna, która służy nawiązaniu wzajemnego kontaktu między terapeutą i pacjentem. Po pierwsze hipnoterapeuta powie nam, czym jest hipnoza, krótko omówi fakty i mity. Hipnoterapeuta zapyta, czy byliśmy wcześniej hipnotyzowani i jakie były tego efekty. Hipnoza jest cudownym stanem absolutnego spokoju, pamiętajmy o tym i korzystajmy z jego dobrodziejstw.

 Hipnoterapeuta może zapytać także o nasze oczekiwania wobec wizyty w jego gabinecie. Na co liczymy? W jakim czasie?

Ja bardzo często pytam przed pierwszą wizytą i w jej trakcie o historię osobistą pacjenta.

Jak przygotować się do hipnozy?

  Nie jest wymagane jakieś szczególne przygotowanie się do hipnozy. Wszelkie niezbędne przygotowania odbędą się już w gabinecie. Oczywiście walcząc z alkoholem w naszym życiu nie możemy przybyć na wizytę pod jego wpływem…