Hipnoza głęboka: co to takiego?

Hipnoza Głęboka 2

Hipnoza głęboka: co to takiego?

Często zadawane pytania dotyczą głębokości transu hipnotycznego. Czy hipnoza głęboka jest czymś, do czego dążymy? Z pewnością tak właśnie wyobrażamy sobie hipnozę, jako głęboki trans, w którym tracimy świadomość podróżując w głąb naszej podświadomości.

Tymczasem taki stan osiągnie co najwyżej co piąty hipnotyzowany. Czy to źle? Okazuje się, że niekoniecznie, ponieważ już średnie stany hipnozy pozwalają na skuteczne wprowadzenie pozytywnych, nowych sugestii w naszą podświadomość. Dodajmy, iż połowa z nas osiągnie bardzo pożądany średni stopień hipnozy.

Co to jest hipnoza głęboka?

Najprościej mówiąc, hipnoza głęboka to trzeci, najmocniejszy stopień stanu hipnotycznego. O ile stopnie pierwszy i drugi nie wyłączają całkowicie świadomości i skutecznie wprowadzają sugestie, ale tylko takie, które akceptuje hipnotyzowany. Natomiast w hipnozie głębokiej świadomość hipnotyzowanego jest całkowicie wyłączona i co za tym idzie można wprowadzić sugestie o każdym zabarwieniu, również negatywne.

Baner 19

Podczas hipnozy głębokiej mogą pojawić się złudzenie optyczne i słuchowe, zarówno pozytywne jak i negatywne. Co ciekawe, hipnotyzowany w hipnozie głębokiej hipnotyzowany może otworzyć oczy, mówić i chodzić ! Najważniejsze jest to, że stanu hipnozy głębokiej absolutnie, nic a nic nie pamiętamy.

Gdzie szukać wsparcia?

Należy wybierać hipnotyzerów pełnych entuzjazmu. Hipnotyzer musi rozumieć osoby hipnotyzowane i ich problemy oraz skutecznie rozwiać ich wątpliwości co do skuteczności samej hipnozy i ich umiejętności. Krótko mówiąc hipnoterapeuta musi być pewny siebie i w siebie i swoje umiejętności  i metody głęboko wierzyć. Szukajmy wsparcia u osób wykształconych i doświadczonych życiowo. Dobre cechy hipnotyzera to między innymi:

  • łatwość nawiązywania kontaktu
  • pewność siebie
  • mocna osobowość
  • cierpliwość

CZYTAJ TAKŻE: Co to jest hipnoza regresyjna? >>>