Hipnoterapia: co to jest i kiedy warto się zdecydować?

hipnoterapia

Hipnoterapia: co to jest i kiedy warto się zdecydować?

Hipnoterapia zyskuje coraz większą popularność. To bezpieczna i skuteczna metoda na poprawę jakości naszego życia. Hipnoterapia to terapia z zastosowaniem hipnozy. Ma wiele definicji. Jedna z nich mówi, że jest to „przejściowy stan świadomości, wzmożona podatność na sugestie, sposób na uzyskanie odpowiedzi , których pacjent w normalnym stanie nie dostrzega. Między innymi chodzi tu o takie zjawiska, jak wywoływanie i tłumienie : odczuwania bólu, paraliżu, zmian motorycznych” (Brytyjskie Towarzystwo Medyczne). Prostsza definicja hipnoterapii, z naszego podwórka:

„(Hipnoterapia) jako naturalna metoda pozwala na naturalne i szybkie wprowadzanie nowych zapisów w obszarze podświadomości”.

Tłumacząc w sposób mniej zawiły: hipnoterapia wprowadza w nasz umysł podświadomy pozytywne i trwałe zmiany. To brama, gdzie dzięki właściwością hipnozy, takim jak głęboki relaks psychiczno-fizyczny, absolutny spokój i wyjątkowej koncentracji docieramy do podświadomości i historii życiowej. Wszystko to w odpowiednim transie, czyli stanie między snem a jawą. Pacjent podczas hipnoterapii ma pełną władzę i w każdej chwili może ją przerwać. Kontroluje ten proces i najlepiej jest, kiedy wierzy w hipnoterapię, wtedy efekty będą jaszcze lepsze.

Kiedy zdecydować się na hipnoterapię?

To proste, wtedy, kiedy coś nam w naszym życiu przeszkadza i chcemy to zmienić. Często moi pacjenci przychodzą, bo inne metody są dla nich nieskuteczne i hipnoterapia jest dla nich ostatnią deską ratunku. Warto skorzystać z hipnoterapii równolegle, wspomagając wizyty u lekarzy specjalistów czy farmakologię. Hipnoterapia, według badań amerykańskich naukowców jest na tle innych metod szybsza w działaniu. Często poprawa czy pozytywna zmiana przychodzi już po pierwszym spotkaniu z hipnoterapeutą.

Na co pomaga hipnoterapia?

Zastosowanie hipnoterapii znane jest w wielu obszarach:

  • zwątpienie w siebie,
  • gonitwa myśli,
  • niska samoocena wiążąca się z blokadami takimi jak paraliż decyzyjny

to wystarczające powody, aby udać się na hipnoterapię i zajrzeć w głąb siebie aby dokonać niezbędnych do normalnego życia zmian, zyskać nową energię.

To most do naszej osobistej historii i wydarzeń, które rzutują negatywnie na nasze obecne życie. Warto się ich pozbyć, zneutralizować by nie wpływały na nas negatywnie. To samo tyczy się toksycznych osób, które wywarły na nas negatywny wpływ. Hipnoterapia pomoże się od niech uwolnić.

ZOBACZ jak to działa >>>

Niezwykle ważną rolę pełni hipnoterapia w chorobie, w zasadzie w jej pokonaniu. Hipnoterapia pomoże uwolnić się od bezsenności, alkoholu, papierosów i objadania się (otyłości). Jest cenna w walce z narkomanią. Warto z niej skorzystać, aby pokonać nieustanny, wyniszczający nas stres. Hipnoterapia pomoże pokonać lęk, przed dentystą, kontaktami z płcią przeciwną, lataniem itp.

Nie zapominajmy także o innych, jakże ważnych aspektach hipnoterapii. Otwiera ona w nas nowe, nieznane dotąd, zablokowane możliwości w nauce, sporcie, pracy zawodowej. Hipnoterapia niweluje i usuwa nasze wewnętrzne blokady.

CZYTAJ TAKŻE: Hipnoza na rzucenie palenia. Jak to działa i ile kosztuje? >>>