Co to jest hipnoza regresyjna?

hipnoza regresyjna

Co to jest hipnoza regresyjna?

Jakże często w naszym życiu słyszymy słowa: – gdybym mógł/mogła cofnąć czas i znów znaleźć się w tamtym momencie mojego życia… W świecie rzeczywistym nie jest to możliwa, natomiast w świecie hipnozy jak najbardziej tak! Co to jest hipnoza regresyjna i w jakich sytuacjach warto się jej poddać?

Co to jest hipnoza regresyjna?

Hipnoza regresyjna ma miejsce wtedy, kiedy pacjent podczas spotkania z hipnoterapeutą powraca do przeszłości, cofa się w czasie do konkretnego wydarzenia lub okresu życia. Po co? Aby raz jeszcze przeanalizować i zbadać ten czas, poszukać emocji z nim związanych, takich jak strach, gniew, lęk, radość, zadowolenie, duma. Powodów do stosowania hipnozy regresyjnej są co najmniej dwa. Po pierwsze możemy odkryć nieznane nam do tej pory zdolności i umiejętności, które zostały przez lata ukryte i zapomniane. Po drugie, najważniejsze hipnoza regresyjna pozwala na odkrycie tego miejsca w naszej historii, gdzie doszło w przeszłości do głębokiego urazu rzutującego negatywnie na nasze obecne życie. Podczas takiego powrotu i przeżycia tej historii raz jeszcze , często niezwykle realistycznie mamy szansę na naprawę, likwidację tych negatywnych emocji. Pożegnamy zadawnione urazy i oczyścimy swoje życie.

hipnoza regresyjna

Hipnoza regresyjna: opinie

Hipnoza to narzędzie niezwykle skuteczne i silne. Jednak budzi wiele dyskusji, często obaw, dotyczy bowiem tak jak wspomniałem silnych emocji o uśpionych korzeniach. Ta metoda pozwala odkryć prawdziwe źródło naszych leków i fobii, często tych, których nasz umysł się wyparł. Możemy wręcz dowiedzieć się o mrocznych tajemnicach naszego dzieciństwa….bywają to na przykład sprawy związane z molestowaniem seksualnym. Ale mogą to być sprawy sprzed kilku czy kilkunastu lat o silnym zabarwieniu emocjonalnym, wypadki, rozstania itp. Wiele osób ceni sobie hipnozę regresyjną za jej skuteczność w pokonywaniu wieloletnich uciążliwości silnie obniżających komfort naszego życia. To wspaniała droga do przeprogramowania podświadomości. Pozytywna sugestia po hipnozie, adekwatna do Twojej sytuacji jest w stanie zdziałać cuda. Dosłownie.

Ile kosztuje hipnoza regresyjna?

Hipnoza regresyjna wiąże się z koniecznością dłuższej pracy z pacjentem, a co za tym idzie będzie nieco droższa. Nieodzowne jest przygotowanie pacjenta do hipnozy regresyjnej, na jednym -dwóch spotkaniach z hipnoterapeutą a przed właściwą sesją.

CZYTAJ TAKŻE: Na czym polega leczenie hipnozą? >>>