Co to jest hipnoza regresyjna?

Co to jest hipnoza regresyjna?

        Brzmi nieco tajemniczo i groźnie. Wielu ludzi o niej dyskutuje i narosło wokół niej sporo mitów, niekoniecznie prawdziwych. Hipnoza regresyjna, lub jak kto woli regresja hipnotyczna. Jedna z podstawowych technik hipnoterapii, umiejętnie stosowana jest bezpieczna i co ważne skuteczna. Po co? By zobaczyć świat i nasze życie na nowo!

Czym jest hipnoza regresyjna?

Co to jest hipnoza regresyjna? To silne działanie na naszej pamięci w  stanie hipnozy. Spokojnie cofamy się wraz z naszym przewodnikiem, hipnoterapeutą do miejsca w naszej pamięci, kiedy doszło do najczęściej traumatycznego zdarzenia, które od tego czasu ma wpływ na nasze życie. Cofamy się, aby ponownie przeżyć to zdarzenie i skutecznie je zneutralizować.

W gabinecie hipnoterapeuty możemy przeżyć takie zdarzenie raz jeszcze w sposób bardzo realistyczny. Te ukryte w naszej podświadomości przeżycia wciąż mają wpływ na nasze życie, najczęściej negatywny. Tworzą różnorodne blokady i ograniczenia, zaburzają prawidłową ocenę sytuacji, naszą samoocenę. Tu regresja hipnotyczna działa jak mokra gąbka na zapisaną kredą tablicę – usuwa te historyczne blokady.

      Często można usłyszeć pytanie, jak daleko w przeszłość pozwoli nam sięgnąć hipnoza regresyjna? Otóż cofniemy się  zarówno do wydarzeń z niedalekiej przeszłości, jak i bardzo odległej, choć wymaga to czasu i zaangażowania ze strony hipnoterapeuty i jego klienta.

Czy hipnoza regresyjna pomaga?

      Hipnoza regresyjna jest odpowiedzią na postrzeganie naszego życia jako pasma wydarzeń, które zakodowane w naszej pamięci mają na nas wpływ. Otóż rodzimy się absolutnie czyści, ale nasze przeżycia i doświadczenia stają się swoistym „bagażem”, który może nas negatywnie obciążać… Te ślady w ludzkiej pamięci bywają dla nas niezwykle szkodliwe.

      Regresja wieku zawarta w hipnozie regresyjnej ma jednak dwa oblicza. Najczęściej skupiamy się na neutralizacji negatywnych, złych przeżyć, których pragniemy się pozbyć. Traumatyczne przeżycia, często ukryte i niejasne, niezdefiniowane i stłumione wyciągamy na wierzch, po czym wyzwalamy się od nich.

To jednak tylko połowa możliwości hipnozy regresyjnej.

      Możemy bowiem wrócić do pozytywnych chwil, miejsc i zdarzeń w naszej osobistej historii, aby sięgnąć po zagubione przez lata niezwykłe atuty, takie jak umiejętności, zdolności i sposoby na radzenie się z trudnościami, aby przywrócić je do naszego lepszego życia. Bo skoro kiedyś robiliśmy coś świetnie potrafiliśmy wiele, a teraz coś nas blokuje, to dlaczego by nie sięgnąć do naszych wewnętrznych, uśpionych zasobów?

Hipnoza regresyjna opinie

   Hipnoza regresyjna według wielu opinii to swoiste „nowe otwarcie”, oczyszczenie i uporządkowanie naszych przeżyć, usuniecie, zneutralizowanie tych mających destrukcyjny wpływ na naszą teraźniejszość. Doskonałym słowem, pojawiającym się w wielu opiniach jest „przepracowanie” przeszłości. Osoby poddające się regresji wieku często wspominają o niezwykłej, ożywczej podróży w przeszłość.

Hipnoza regresyjna jest więc swoistym „nowym otwarciem” naszego życia.

Czy hipnoza regresyjna jest bezpieczna?

   Tak, choć pod pewnymi warunkami. Musi być prowadzona przez doświadczonego i profesjonalnego hipnoterapeutę. Sesje regresji hipnotycznej są zwykle angażujące i dość długie, ale nie mają negatywnego wpływu na hipnotyzowanego. Pozwalają natomiast na zrobienie porządków w swojej podświadomości, usunięcie blokad i ograniczeń.

Ile kosztuje hipnoza regresyjna?

    Sesja hipnozy regresyjnej kosztuje tyle samo, ile standardowa sesja hipnoterapeutyczna. Natomiast należy pamiętać, iż zwykle trwa nawet do 1,5 godziny i nie zawsze kończy się na jednym spotkaniu.